Grupa artystyczna POZYTYWKA w Uniejowie

9 stycznia b.r. grupa artystyczna POZYTYWKA wzięła udział w spotkaniu z Panią Moniką Kuszyńską.
Spotkanie, w którym udział wziął również Pan Jakub Raczyński (mąż artystki) miało związek z nagraniem programu ,,Fajna Polska”, który zostanie wyemitowany 26 stycznia b.r. w TVP POLONIA o godz. 14.10. Z Panią Moniką i z Panem Jakubem spotkaliśmy się w Uniejowie już po raz drugi. W grudniu 2016 roku artystka wystąpiła w koncercie „Życiem swym nauczaj” , w którym wspólnie z dziećmi i młodzieżą z Gminy Uniejów braliśmy udział. Wśród instrumentalistów byli wtedy także Panowie: Paweł Serafiński i Rafał Stępień, którzy zagrali na instrumentach klawiszowych. Takich chwil się nie zapomina. Wierzymy, że dane nam będzie jeszcze się spotkać, a może razem zaśpiewać? Dziękujemy Termy Uniejów Uniejów Uzdrowisko Termalne za możliwość udziału w nagraniu programu.

Pokaz karate dla TVP 3

Dziś 19-08-2019r Uczestnicy zajęć w Środowiskowym Domu Samopomocy w Czepowie brali udział w nagraniu do programy w TVP 3 „Turniej miast” – Cykl reportaży omawiających ciekawe miejsca i wydarzenia na mapie kulturalnej Łodzi. Program emitowany jest w każdą sobotę o godzinie 19:30.  Był wywiad z Dyrektorem Maciejem Grubskim oraz pokaz karate w wykonaniu Uczestników zajęć wraz z podopiecznymi trenera Macieja Grubskiego.

Pokaz karate dla TVP3
« 1 z 2 »

X Otwarta Powiatowa Spartakiada Dla Osób Niepełnosprawnych

X Otwarta Powiatowa Spartakiada Dla Osób Niepełnosprawnych odbyła się 4 lipca 2019 r. w Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy w Czepowie. To impreza sportowa, podczas której uczestnicy wzięli udział w konkurencjach biegowych, sprawnościowych i integracyjnych. Patronat nad imprezą objęła Małgorzata Komajda – starosta poddębicki.

W imprezie sportowej, którą już po raz dziesiąty zorganizował Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Czepowie wzięło udział ponad 50 osób. To reprezentanci ośmiu zaprzyjaźnionych ośrodków pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy. W tegorocznej edycji wzięli uział zawodnicy z: PŚDS Pęczniew, DPS Skęczniew, ŚDS Żeronice, ŚDS Dąbie, DPS Gostków, WTZ Łęczyca, WTZ Wilkowice i PŚDS Czepów.

Czytaj dalej X Otwarta Powiatowa Spartakiada Dla Osób Niepełnosprawnych

Obchody X-lecia PŚDS w Czepowie

17 maja 2019 r. z okazji 10-lecia działalności Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Czepowie dyrekcja, pracownicy oraz podopieczni ośrodka przygotowali  uroczystość na terenie parku. Uroczystego otwarcia obchodów 10 -lecia Istnienia placówki dokonał dyrektor Maciej Grubski wraz z aktorem filmowym i teatralnym Robertem Moskwą. Nie zabrakło również pokazów artystycznych w wykonaniu Uczestników PŚDS w Czepowie jak i zaproszonego gościa Roberta Moskwy.

X-lecie PŚDS 2019
« 2 z 5 »

Niezwykła moc zwykłego czytania

Dnia 09.05.2019r. grupa uczestników z PŚDS w Czepowie brała udział w III edycji konkursu czytelniczego organizowanego przez Miejsko Gminną Bibliotekę Publiczną im.Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach ,,Niezwykła moc zwykłego czytania” , w której to edycji swoją autorską twórczość poetyką zaprezentowali: Anna Świątczak i Włodzimierz Rzadkiewicz –wyróżnienia i I miejsce Pani Irena Miłosz za interpretacje wiersza Marii Konopnickiej –Wolny Najmita.

Niezwykła moc zwykłego czytania 2019

Uroczyste Obchody X-Lecia Utworzenia PŚDS w Czepowie

Uroczystość rozpocznie się w Czepowie 17 maja 2019r. o godzinie 1000, zakończy około godziny 1400

Program uroczystości przedstawia się następująco:

1000     –           Uroczyste otwarcie, oraz okolicznościowe przemówienia zaproszonych gości

1030     –           Wręczenie pamiątkowych medali

1045     –           Występ uczestników PŚDS w Czepowie

1100     –           Występ aktora M jak Miłość Roberta Moskwy

1115     –           Pokaz karate w wykonaniu uczestników PŚDS w Czepowie

1130     –           Zwiedzanie parku i ośrodka

1200     –           Prezentacja

1230     –           Grill + wspólna zabawa

1400     –           Zakończenie

Do wzięcia udziału w uroczystości zaproszeni są min. Senator Przemysław Błaszczyk, Poseł na Sejm RP Piotr Polak, Wojewoda łódzki, Marszałek woj. Łódzkiego, Dyrektor Wydziału Rodziny i Polityki Społecznej , Dyrektorzy RCPS w Łodzi i PCPR w Poddębicach, Radni Powiatu Poddębickiego, Burmistrzowie i Wójtowie gmin współpracujących, Naczelnicy, Kierownicy i Dyrektorzy zaprzyjaźnionych ŚDS, WTZ, DPS, MOPS, GOPS i oczywiście rodzice. Podczas obchodów czynny będzie „ogródek sportowy”, w którym uczestnicy z zaprzyjaźnionych ośrodków i nasiJ będą mogli spróbować swoich sił w zaproponowanych konkurencjach i zabawach sportowo – rekreacyjnych, „wolny mikrofon” dla każdego kto będzie chciał zaśpiewać, stół biesiadny, i inne niespodzianki. Liczymy na wielu gości i wspaniałą zabawę. O patronat medialny poproszeni zostali: TVP Łódź 3, „Dziennik Łódzki”, „Echo Turku”, kwartalnik „W Uniejowie”, oraz dwumiesięcznik „Uniejowskie strony”. Obchody odbędą się pod Patronatem Pani Małgorzaty Komajda Starosty Poddębickiego i Pana Józefa Kaczmarka Burmistrza Uniejowa.

Alleluja biją dzwony !!!

W dniu 18.04. 2019 r. w naszym ośrodku odbyło się Śniadanie Wielkanocne. Na tegoroczne spotkanie zawitali: Robert Baryła – Członek Zarządu Województwa Łódzkiego, Anna Mroczek- Dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, Małgorzata Komajda- Starosta Poddębicki, Jadwiga Zagozda- Skarbnik Powiatu Poddębickiego, Sylwia Kamińska-Tereszkiewicz- Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Skęczniewie, Monika Kabacińska-Antczak- Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Gostkowie, Renata Wodziak – Dyrektor Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Pęczniewie, Marek Szczepaniak – Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Łęczycy, Ilona Kubis-Kałucka – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Poddębicach, Zofia Kwapis- Leśniewicz- Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Poddębicach, Emilia Błaszczyk- Zastępca Kierownika Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Poddębicach, Irena Wandolska- Główny Specjalista ds. P. Poż. i BHP Ośrodka Szkoleniowego w Poddębicach, Janusz Kosmalski- Zastępca Burmistrza Uniejowa.
Oprócz uczestników licznie przybyli rodzice i opiekunowie.
Pan Dyrektor Maciej Grubski wszystkim zgromadzonym złożył życzenia, a uczestniczka Anna Świątczak przybliżyła nam tradycję i obyczaje związane z okresem Wielkiej Nocy.
Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie, które upamiętnia zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Obchody tego święta na ziemiach polskich mają długą tradycję. Każdy dzień Triduum Paschalnego związany jest z wieloma zwyczajami, które często różnią się w zależności od regionu kraju. Niedziela Wielkanocna zaczyna się zawsze od mszy rezurekcyjnej, która odprawiana jest wczesnym rankiem. Zgodnie z tradycją po mszy wierni zasiadają do uroczystego śniadania wielkanocnego, odbywającego się w rodzinnym gronie. Wśród potraw, które są spożywane tego dnia powinna znajdować się tzw. święconka, czyli pokarmy, które w Wielką Sobotę zostały poświęcone przez kapłana. Do tradycyjnych dań podawanych w czasie śniadania Wielkanocnego należą jajka, mazurki i wielkanocne baby.
Zgodnie z tradycją wszyscy przybyli podzielili się jajkiem, uczestnicy odczytali Ewangelię wg Św. Jana, a zespół Pozytywka zaprezentował pieśni wielkopostne.
Serwowane dania wykonywane były w pracowni kulinarnej.
Dziękujemy za przybycie !😃

Wielkanoc 2019