Pokaz karate dla TVP 3

Dziś 19-08-2019r Uczestnicy zajęć w Środowiskowym Domu Samopomocy w Czepowie brali udział w nagraniu do programy w TVP 3 „Turniej miast” – Cykl reportaży omawiających ciekawe miejsca i wydarzenia na mapie kulturalnej Łodzi. Program emitowany jest w każdą sobotę o godzinie 19:30.  Był wywiad z Dyrektorem Maciejem Grubskim oraz pokaz karate w wykonaniu Uczestników zajęć wraz z podopiecznymi trenera Macieja Grubskiego.

Pokaz karate dla TVP3
« 1 z 2 »

X Otwarta Powiatowa Spartakiada Dla Osób Niepełnosprawnych

X Otwarta Powiatowa Spartakiada Dla Osób Niepełnosprawnych odbyła się 4 lipca 2019 r. w Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy w Czepowie. To impreza sportowa, podczas której uczestnicy wzięli udział w konkurencjach biegowych, sprawnościowych i integracyjnych. Patronat nad imprezą objęła Małgorzata Komajda – starosta poddębicki.

W imprezie sportowej, którą już po raz dziesiąty zorganizował Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Czepowie wzięło udział ponad 50 osób. To reprezentanci ośmiu zaprzyjaźnionych ośrodków pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy. W tegorocznej edycji wzięli uział zawodnicy z: PŚDS Pęczniew, DPS Skęczniew, ŚDS Żeronice, ŚDS Dąbie, DPS Gostków, WTZ Łęczyca, WTZ Wilkowice i PŚDS Czepów.

Czytaj dalej X Otwarta Powiatowa Spartakiada Dla Osób Niepełnosprawnych

Obchody X-lecia PŚDS w Czepowie

17 maja 2019 r. z okazji 10-lecia działalności Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Czepowie dyrekcja, pracownicy oraz podopieczni ośrodka przygotowali  uroczystość na terenie parku. Uroczystego otwarcia obchodów 10 -lecia Istnienia placówki dokonał dyrektor Maciej Grubski wraz z aktorem filmowym i teatralnym Robertem Moskwą. Nie zabrakło również pokazów artystycznych w wykonaniu Uczestników PŚDS w Czepowie jak i zaproszonego gościa Roberta Moskwy.

X-lecie PŚDS 2019
« 1 z 5 »

Niezwykła moc zwykłego czytania

Dnia 09.05.2019r. grupa uczestników z PŚDS w Czepowie brała udział w III edycji konkursu czytelniczego organizowanego przez Miejsko Gminną Bibliotekę Publiczną im.Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach ,,Niezwykła moc zwykłego czytania” , w której to edycji swoją autorską twórczość poetyką zaprezentowali: Anna Świątczak i Włodzimierz Rzadkiewicz –wyróżnienia i I miejsce Pani Irena Miłosz za interpretacje wiersza Marii Konopnickiej –Wolny Najmita.

Niezwykła moc zwykłego czytania 2019

Uroczyste Obchody X-Lecia Utworzenia PŚDS w Czepowie

Uroczystość rozpocznie się w Czepowie 17 maja 2019r. o godzinie 1000, zakończy około godziny 1400

Program uroczystości przedstawia się następująco:

1000     –           Uroczyste otwarcie, oraz okolicznościowe przemówienia zaproszonych gości

1030     –           Wręczenie pamiątkowych medali

1045     –           Występ uczestników PŚDS w Czepowie

1100     –           Występ aktora M jak Miłość Roberta Moskwy

1115     –           Pokaz karate w wykonaniu uczestników PŚDS w Czepowie

1130     –           Zwiedzanie parku i ośrodka

1200     –           Prezentacja

1230     –           Grill + wspólna zabawa

1400     –           Zakończenie

Do wzięcia udziału w uroczystości zaproszeni są min. Senator Przemysław Błaszczyk, Poseł na Sejm RP Piotr Polak, Wojewoda łódzki, Marszałek woj. Łódzkiego, Dyrektor Wydziału Rodziny i Polityki Społecznej , Dyrektorzy RCPS w Łodzi i PCPR w Poddębicach, Radni Powiatu Poddębickiego, Burmistrzowie i Wójtowie gmin współpracujących, Naczelnicy, Kierownicy i Dyrektorzy zaprzyjaźnionych ŚDS, WTZ, DPS, MOPS, GOPS i oczywiście rodzice. Podczas obchodów czynny będzie „ogródek sportowy”, w którym uczestnicy z zaprzyjaźnionych ośrodków i nasiJ będą mogli spróbować swoich sił w zaproponowanych konkurencjach i zabawach sportowo – rekreacyjnych, „wolny mikrofon” dla każdego kto będzie chciał zaśpiewać, stół biesiadny, i inne niespodzianki. Liczymy na wielu gości i wspaniałą zabawę. O patronat medialny poproszeni zostali: TVP Łódź 3, „Dziennik Łódzki”, „Echo Turku”, kwartalnik „W Uniejowie”, oraz dwumiesięcznik „Uniejowskie strony”. Obchody odbędą się pod Patronatem Pani Małgorzaty Komajda Starosty Poddębickiego i Pana Józefa Kaczmarka Burmistrza Uniejowa.

Alleluja biją dzwony !!!

W dniu 18.04. 2019 r. w naszym ośrodku odbyło się Śniadanie Wielkanocne. Na tegoroczne spotkanie zawitali: Robert Baryła – Członek Zarządu Województwa Łódzkiego, Anna Mroczek- Dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, Małgorzata Komajda- Starosta Poddębicki, Jadwiga Zagozda- Skarbnik Powiatu Poddębickiego, Sylwia Kamińska-Tereszkiewicz- Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Skęczniewie, Monika Kabacińska-Antczak- Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Gostkowie, Renata Wodziak – Dyrektor Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Pęczniewie, Marek Szczepaniak – Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Łęczycy, Ilona Kubis-Kałucka – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Poddębicach, Zofia Kwapis- Leśniewicz- Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Poddębicach, Emilia Błaszczyk- Zastępca Kierownika Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Poddębicach, Irena Wandolska- Główny Specjalista ds. P. Poż. i BHP Ośrodka Szkoleniowego w Poddębicach, Janusz Kosmalski- Zastępca Burmistrza Uniejowa.
Oprócz uczestników licznie przybyli rodzice i opiekunowie.
Pan Dyrektor Maciej Grubski wszystkim zgromadzonym złożył życzenia, a uczestniczka Anna Świątczak przybliżyła nam tradycję i obyczaje związane z okresem Wielkiej Nocy.
Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie, które upamiętnia zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Obchody tego święta na ziemiach polskich mają długą tradycję. Każdy dzień Triduum Paschalnego związany jest z wieloma zwyczajami, które często różnią się w zależności od regionu kraju. Niedziela Wielkanocna zaczyna się zawsze od mszy rezurekcyjnej, która odprawiana jest wczesnym rankiem. Zgodnie z tradycją po mszy wierni zasiadają do uroczystego śniadania wielkanocnego, odbywającego się w rodzinnym gronie. Wśród potraw, które są spożywane tego dnia powinna znajdować się tzw. święconka, czyli pokarmy, które w Wielką Sobotę zostały poświęcone przez kapłana. Do tradycyjnych dań podawanych w czasie śniadania Wielkanocnego należą jajka, mazurki i wielkanocne baby.
Zgodnie z tradycją wszyscy przybyli podzielili się jajkiem, uczestnicy odczytali Ewangelię wg Św. Jana, a zespół Pozytywka zaprezentował pieśni wielkopostne.
Serwowane dania wykonywane były w pracowni kulinarnej.
Dziękujemy za przybycie !😃

Wielkanoc 2019

Turnus rehabilitacyjno-integracyjny Wilkasy 2019

W dniach 01-05 kwietnia 2019 uczestnicy z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Czepowie uczestniczyli w wyjeździe rehabilitacyjno-integracyjnym w Wilkasach.

Dzień I
Wilkasy przywitały nas piękna słoneczna pogoda, zapoznaliśmy się z pobliskimi atrakcjami.

Wilkasy dzień II
Zabiegi pod okiem fizjoterapeutów ośrodka AZS Wilkasy, miłośnicy wędkarstwa nie omieszkali spróbować swoich sił w łowieniu ryb w Jeziorze Niegocin. Po obiedzie część grupy spacerowała ścieżką edukacyjno-przyrodnicza, a sympatycy wodnych wrażeń pływali i relaksowali się basenie.

Dzień III
Dziś był piękny dzień😉 Uczestnicy zrobili niespodziankę terapeutom i na ręce dyrektora złożyli Podziękowania za zorganizowanie turnusu. Bardzo bylo Nam miło!🤗 Ponadto od rana aktywnie uczestniczyliśmy w zabiegach, a po pysznym obiadku czas spędziliśmy na basenie,saunie i jacuzzi.Na zakończenie dnia przy jeziorze Niegocin byliśmy na ognisku z kiełbaskami, dobrze się bawiliśmy tańcząc i śpiewając szanty mazurskie.

Dzień IV w Wilkasach🤗😊
Tak jak i wczoraj dzień rozpoczęliśmy od zabiegów fizykoterapeutycznych, podsumowaniem zabiegów była wspólna gimnastyka ogólnokondycyjna prowadzona przez Panią fizjoterapeutkę z AZS Wilkasy.
Po obiadku wybraliśmy się na wycieczkę do Giżycka, przy pięknej pogodzie spacerowaliśmy po mieście oraz po pomoście i tarasie widokowym. Najbardziej przyjemnym punktem wycieczki był zakup pamiątek. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Twierdzy Boyen , była to dla nas lekcja historii.
Wszystko co dobre szybko się kończy, jutro wracamy do domu.

Dzień V
,, Należy podróżować by się czegoś nauczyć,, Mark Twain
Z turnusu wróciliśmy pełni optymizmu i z niezapomnianymi wrażeniami🙂😃
Dziękujemy AZS Wilkasy za gościnę!!!🤗😃😊

Wilkasy 2019
« 1 z 2 »

WYJAZD DO DPS W SKĘCZNIEWIE

W dniu 27-02-2019 w  zaprzyjaźnionym DPS w Skęczniewie odbyło się spotkanie integracyjne wraz z zabawą taneczną, na które udała się delegacja  z Naszego Ośrodka.  Spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej i miłej atmosferze. Uczestnicy nawiązali nowe znajomości z uczestnikami i personelem z Środowiskowego Domu Samopomocy z Żeronic . Po przywitaniu wszystkich zebranych uczestników i gości przez Panią Sylwię Kamińską-Tereszkiewicz, uczestnicy zaproszeni zostali na wspólny posiłek oraz zabawę taneczną. W przerwach między tańcami był poczęstunek oraz wspólne rozmowy. Po kolacji i pożegnaniu wróciliśmy szczęśliwi i wytańczeni do domów

Wyjazd do Skęczniewa 2019

POZYTYWKA wciąż na scenie!!!

7 listopada POZYTYWKA z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Czepowie wzięła udział w Festiwalu Sztuk Wszelakich w Łodzi. Występ był bardzo udany, czego dowodem były gromkie brawa publiczności. Organizatorem wydarzenia był 5 DPS Podgórna w Łodzi. Do zobaczenia za rok!!!

PRZEZ REKREACJĘ I SPORT DO ZDROWIA

W Czepowie dbają o dobre samopoczucie

PRZEZ REKREACJĘ I SPORT DO ZDROWIA, tak nazywa się projekt realizowany dla podopiecznych Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Czepowie przez Centrum Promocji Sportu i Rekreacji DRAGON w Poddębicach.. Projekt rozpoczął się 1 czerwca i potrwa do 31 grudnia b.r.
Zajęcia są niezwykle ciekawe, a swoją tematyką wybiegają poza ramy czepowskiej placówki.. Uczestnicy między innymi pływają, łowią ryby, ćwiczą karate, a także próbują swoich sił w strzelectwie sportowym.
W miniony czwartek dzięki PGK TERMY Uniejów Sp. z o.o. mogliśmy korzystać z Kompleksu Basenowego w Uniejowie. Głównym instruktorem zajęć jest Maciej Grubski, a projekt koordynuje Mirosław Madajski.
Zadanie „PRZEZ REKREACJĘ I SPORT DO ZDROWIA” współfinansowane jest ze środków z Budżetu Województwa Łódzkiego.
www.lodzkie.pl/
Promuje Łódzkie