Dyrektor – Maciej Grubski
Główna Księgowa – Marta Kuczkowska
Sala kulinarna – w sali kulinarnej uczestnicy kształtują podstawowe umiejętności w zakresie higieny i estetyki spożywania posiłków. Wykonują czynności porządkowe w kuchni i stołówce, uczą się sporządzania jadłospisów, posiłków a także obsługi urządzeń kuchennych. Zajęcia w sali rozwijają poczucie odpowiedzialności i zaradności życiowej.
Terapeuta – Julita Polipowska
Sala ergoterapii – Uczestnicy mają możliwość m.in.: planowania rowerowych wycieczek krajoznawczych, pielęgnowania roślin dekoracyjnych i użytkowych, wykonywania prostych przedmiotów codziennego użytku. W sezonie letnim korzystamy również z dużego grilla.
Terapeuta – Katarzyna Plak
Sala zajęć świetlicowych – w sali znajduje się biblioteczka, gry planszowe, telewizor i akwarium z rybkami, którymi podopieczni się opiekują. Świetlica jest miejscem integracji i scalania społeczności PŚDS, rozwijania zainteresowań i orientacji w wydarzeniach z kraju i ze świata.
Terapeuta – Iwona Nowak
Sala muzykoterapii – sala wyposażona w wysokiej klasy instrument klawiszowy KORG, liczne instrumenty klawiszowe, zestaw kina domowego, projektor z ekranem, nagłośnienie (głośniki, mikrofony, statywy), elementy sali doświadczania świata snoezelen. W sali prowadzone są zajęcia muzykoterapii z elementami teatroterapii oraz relaksacji – trening autogenny Schultza i Jacobsona. Zespół Pozytywka może pochwalić się licznymi sukcesami: wygrana w Albertianie 2015, nagranie płyty, liczne występy na festiwalach.
Terapeuta – Ewelina Klata
Sala zajęć manualnych – w sali prowadzone są zajęcia arteterapii z wykorzystaniem nowatorskich metod takich jak: papierowa wiklina, filcowanie, decoupage, tkanie gobelinów, kwiaty z krepiny. Sala dysponuje również maszyną do szycia, dużym zasobem materiałów papierniczych i malarskich, pistoletami do klejenia na gorąco. Terapia odnosi się do pór roku – wykonujemy okolicznościowe dekoracje i kartki świąteczne.
Terapeuta – Agnieszka Jaskuła
Sala Snoezelen – Terapia wielozmysłowa, wspieranie rozwoju poprzez doświadczanie polisensoryczne, praca nad postrzeganiem siebie i otoczenia. Zajęcia rewalidacyjne – proces wsmacniania osoby z niepełnosprawnością, maksymilizowanie potencjału rozwojowego. Socjoterapeutyczne – wykorzystanie czynników społecznego oddziaływania i rozwijanie relacji interpersonalnych o celu terapeutycznym, edukacyjnym i rozwojowym. Dogoterapia – wspieranie leczenia chorób ciała i umysłu za pomocą zajęć z udziałem przeszkolonego psa.
Pedagog – Anna Antoniak
Pokój pracownika socjalnego – pracownik socjalny zajmuje się bezpośrednim kontaktem z przyszłymi i obecnymi uczestnikami jak i ich rodzicami w celu udzielania niezbędnych informacji na temat działalności Ośrodka. Zajmuje się prowadzeniem niezbędnej dokumentacji jak również poradnictwem o przysługujących świadczeniach i formach pomocy.
Pracownik socjalny – Jolanta Pietrzak
Sala kosmetyczno – higieniczna – w sali kosmetyczno-higienicznej uczestnicy podczas zajęć kształtują podstawowe nawyki w zakresie higieny osobistej, uczą się podstawowych czynności higienicznych. Uczestnicy kształtują umiejętności korzystania z przyborów toaletowych, wyposażenia łazienki oraz umiejętności obsługi sprzętu AGD.
Terapeuta – Anita Pecyna
Sala komputerowa i urządzeń biurowych – w sali komputerowej uczestnicy mają do dyspozycji komputery z dostępem do internetu, drukarki, skaner, ksero. Uczestnicy podczas zajęć uczą się i zdobywają podstawową wiedzę z obsługi sprzętu komputerowego, kształtują umiejętności spędzania wolnego czasu, korzystają z gier edukacyjnych, słuchają muzyki, oglądają filmy.
Terapeuta – Marcin Rybczyński
Sale fizjoterapii – W salach prowadzona jest terapia z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii i masażu. W zakresie fizykoterapii dysponujemy sprzętem do elektroterapii, terapii laserowej, zabiegów z wykorzystaniem pola magnetycznego, ultradźwięków, krioterapii, inhalacji. Sala dysponuje również lampą solux i łóżkiem do masażu. W zakresie kinezyterapii uczestnicy mają możliwość korzystania m.in.: z UGUL, rowerków i bieżni stacjonarnej, wioślarza, orbitreku. Wszystkie terapie i zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę w odniesieniu do zaleceń lekarskich.
Gabinet psychologa – w gabinecie odbywa się wstępna diagnostyka psychologiczna uczestników oraz zajęcia indywidualne i grupowe z zakresu psychoedukacji, treningu poznawczego, kompetencji społecznych, wzmacniania motywacji. Uczestnicy mają również możliwość korzystania z poradnictwa psychologicznego.
Psycholog – Martyna Kaźmierczak
Gabinet pielęgniarki – gabinet wyposażony w apteczkę pierwszej pomocy. Odbywają się tutaj pomiary ciśnienia i wagi, zajęcia edukacyjne z zakresu zachowań prozdrowotnych, znaczenia farmakoterapii.
Pracownik Gospodarczy – Eugeniusz Andrzejewski
Sprzątaczka – Danuta Żurawska
Kierowca – Wojciech Ożadowicz